W dniu 30 kwietnia odbył się drugi etap konkursu wiedzy o inżynierii środowiska i energetyce Błękitno-Zielona Inżynieria, w którym brali udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie rozpoczęło się krótkim przywitaniem sponsorów, współorganizatorów i uczestników. Szczególnie miło było nam gościć Panią Agatę Zielińską, pełniącą obowiązki Zastępcy Dyrektora w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Po krótkich przemowach organizatorów i zaproszonych gości uczestnicy konkursu w małych grupach rozpoczęli warsztaty. Uczniowie przeprowadzali badania fizykochemiczne cieczy, obserwowali pod mikroskopem organizmy odpowiedzialne za procesy samooczyszczania wód powierzchniowych, poznawali klasyczne oraz najnowsze narzędzia komputerowe (oprogramowanie Revit) i metody projektowania infrastruktury i obiektów związanych z inżynierią środowiska i energetyką.
Podczas przerw uczestnicy mieli możliwość zawierania nowych znajomości z osobami z innych szkół, jak również studentami – członkami kół naukowych WISiE, a na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie projektowali grę tematycznie związaną z inżynierią środowiska i energetyką.
Dla młodych osób był to dzień wytężonej pracy, który pozwolił zapoznać się z nowoczesnymi narzędziami pracy inżyniera, jak również rozwijać swoje umiejętności i spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach. Organizatorzy pozostają pełni podziwu dla wiedzy, a także chęci i zaangażowania młodzieży widocznych podczas działań podejmowanych w takcie warsztatów zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Lubelskiej.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "NAZWA PROGRAMU" POWR.00.00.00-00-z000/00-00