Wyprawa na Wrocławice

Wiosenna aura sprzyja podróżom, dlatego Studenci postanowili to wykorzystać, udając się w dniach 4-6 kwietnia 2019 roku na wyjazd do Katowic i Wrocławia.
Pierwszym przystankiem były Katowice, gdzie Studenci mieli szansę wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez Akademię Klimatherm z zakresu systemów VRF, obiegów chłodniczych i nowoczesnych technik w systemach chłodnictwa.
We Wrocławiu Studenci udali się na Politechnikę Wrocławską, gdzie odbyły się warsztaty w laboratoriach: regulacji hydraulicznej, systemów sorpcyjnych, wentylacji i tłumienia hałasu, jak również wizyta w węźle cieplnym oraz wentylatorowni obsługującej budynki PWr. Ciekawym punktem wizyty na Uczelni był przejazd Polinką – kolejką linową nad Odrą. Uczestnicy wycieczki mogli również odwiedzić próg wodny w Brzegu Dolnym oraz elektrownię podczas budowy w miejscowości Malczyce. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w muzeum wody Hydropolis, a także wjazd na 49-te piętro Sky Tower we Wrocławiu.
W wyjeździe brało udział 40-stu studentów Inżynierii Środowiska, w tym 23-ech członków Koła Młodych Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.