Studenckie Koło Naukowe Wodociągów i Kanalizacji "Hydros"

Serdecznie Witamy na stronie Studenckiego Koła Naukowego Wodociągów i Kanalizacji
„Hydros” przy Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej!

Studenckie Koło „Hydros” zostało założone w kwietniu 2018 r. przez grupę studentów Wydziału Inżynierii Środowiska, którzy chcieli w swoim miejscu nauki stworzyć przestrzeń do pogłębiania zainteresowań związanych z kierunkiem studiów. Koło ma na celu zrzeszenie studentów Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, pragnących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wodociągów i kanalizacji. Celem Koła jest także rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych Członków Koła, współpraca z innymi kołami naukowymi i organizacjami oraz promocja Politechniki Lubelskiej oraz Wydziału Inżynierii Środowiska.

Zarząd Koła:

  • Przewodnicząca: inż. Bartłomiej Stadnik
  • Zastępca: Kamil Chodon
  • Skarbnik: Michał Szpyra
  • Sekretarz: inż. Anna Bilke

Aktualna liczba Członków koła: 25
Opiekun Koła: dr hab. inż. Beata Kowalska, prof. PL
Osoba kontaktowa: mgr inż. Paweł Suchorab

Jedną z głównych działalności Członków Koła jest współtworzenie Lubelskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Lubelskiej. W ramach tego wydarzenia organizowane są pokazy pt. „Hydraulika czyli wszystko płynie” oraz konkurs pod nazwą „Hydroquiz – skąd się bierze woda?”. Dodatkowo, Członkowie Koła biorą czynny udział w konferencjach naukowo-technicznych.

Zapraszamy do przystąpienia do Studenckiego Koła „Hydros”. Deklarację można pobrać tutaj i złożyć w pokoju 317 u mgr inż. Pawła Suchoraba.

Spotkania: ostatni czwartek każdego miesiąca, godz. 16:00, sala 207 (po uprzednim potwierdzeniu u Opiekuna Koła)

Profil Koła na portalu społecznościowym Facebook:https://www.facebook.com/hydrospollub