Aktualności

7 czerwca 2017

Piknik Politechniki Lubelskiej 2017

Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, Prezes Fundacji Rozwoj, mgr inż. Krzysztof Galej oraz Prezes Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół PL inż. Stanisław Czuba zapraszają na coroczny Piknik Pracowników, Absolwentów i Studentów Politechniki Lubelskiej, który odbędzie się 23 czerwca 2017r. w ośrodku "Malibu" w Krężnicy Jarej. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie oraz na plakacie.


26 maja 2017

Płatny staż w budownictwie

Firma budowlana MKL BAU prowadzi nabór na wakacyjny staż. Chętnych do podjęcia wyzwania, zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne 31 maja (środa) o godzinie 12:00 na Wydziale Budownictwa i Architektury w Auli II. Więcej informacji znaleźć można na na stronie Biura Karier.


26 maja 2017

SEMINARIUM - Synergia technologii i energii w OZE

Stowarzyszenie Innowacyjne Rozwiązania w Energetyce wraz z Wydziałem Inżynierii Środowiska PL mają przyjemność zaprosić Studentów i Pracowników Politechniki Lubelskiej na Seminarium, którego celem jest przybliżenie problematyki wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz idei zrównoważonego projektowania w budownictwie, zapoznanie z wyzwaniami rynku wobec osób rozpoczynających ścieżkę kariery zawodowej i omówienie kwalifikacji koniecznych w przyszłej pracy. Seminarium odbędzie się 30 maja 2017 w godzinach 10:00-14:30 w Auli WIŚ.


23 maja 2017

Prezentacja oprogramowania firmy INTERsoft

W dniu 19 maja 2017 roku Studenci drugiego roku studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska wzięli udział w certyfikowanym seminarium szkoleniowym dotyczącym oprogramowania firmy INTERsoft dla projektantów wszystkich branż budowlanych, w tym instalacji sanitarnych. Zostały przedstawione funkcje użytkowe poszczególnych programów (modułów branżowych) ArCADia, które pozwalają na sporządzenie profesjonalnych dokumentacji technicznych instalacji wewnętrznych: wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych. Szkolenie prowadził Pan Mariusz Filipowicz.


22 maja 2017

Wycieczka Studentów Wydziału Inżynierii Środowiska do Niemiec

W dniach 16 – 19 maja 2017 roku Studenci studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska specjalność Ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja uczestniczyli w wycieczce do Niemiec, do nowoczesnych fabryk EBM-papst, znajdujących się w Dolinie Jagsttal. EBM-papst jest międzynarodowym koncernem produkującym silniki, pompy i wentylatory. W szkoleniu, dotyczącym optymalizacji konstrukcji wentylatorów, wzięli udział studenci czterech polskich uczelni technicznych: Politechniki Lubelskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Studenci „na żywo” zapoznali się z wszystkimi etapami produkcji wentylatorów. Ponadto zwiedzili Rothenburg oraz Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim. Wyjazd możliwy był dzięki uprzejmości firmy EBM-papst.


22 maja 2017

KONKURS na starszego wykładowcę

Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska ogłasza konkurs na stanowisko starszego wykładowcy w Katedrze Jakości Powietrza Wewnętrznego i Zewnętrznego. Więcej informacji oraz wymagania odnoszące się do kandydatów znajdują się pod linkiem.


4 maja 2017

Program stażowy „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI"

Ministerstwo Energii, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ogłaszają nabór kandydatów na roczny, płatny staż w ramach drugiej edycji PROGRAMU STAŻOWEGO „ENERGIA DLA PRZYSZŁOŚCI".
Regulamin programu


4 maja 2017

prof. Lucjan Pawłowski- Honorowym Profesorem Politechniki Lubelskiej

Podczas tegorocznego Święta Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. Lucjan Pawłowski zostanie uhonorowany tytułem Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Tytuł nadawany jest profesorom o wybitnym dorobku naukowym oraz za znaczący wkład w rozwój uczelni.
Szczegóły uroczystości na plakacie.


4 maja 2017

Święto Politechniki Lubelskiej

Rektor oraz Senat Politechniki Lubelskiej zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości z okazji Święta Politechniki Lubelskiej.
Więcej szczegółów na plakacie.